4ento Street Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
4ento Street Crew

Добредојде на 4entoStreetCrew форумот Гостин
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на 4entoStreetCrew форумот Се надеваме дека ќе уживате во содржината...

 

 ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW

Go down 
АвторПорака
4.S.C.-*IVORY-Butcher*
АДМИНИСТРАТОР
4.S.C.-*IVORY-Butcher*


Број на мислења : 147
Join date : 2008-11-30
Age : 31
Местолокација : Skopje

ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW Empty
ПишувањеПредмет: ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW   ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW I_icon_minitimeСаб Ное 21 2009, 05:55

Сакам да ве известам во врска со TABU Clan War серверот...ќе можете да влегувате на него преку consola на следниов начин:

connect cs.tabu.com.mk:27031

Серверот не е offline само подржува новата верзија на протокол 48 која што можете да ја симнете на следниов линк:

PATCH 1:
www.megaupload.com/?d=MZCU6039

PATCH 2:
www.megaupload.com/?d=PIV05S3E

И двата се downloadiraat и се снимаат по редослед, patch1 па patch2...

Поздрав GL&HF

_________________
ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW 28425zg4
ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW Ubd8544
ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW Ubd6821
ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW Ubd9116
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tabu.com.mk
 
ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ НА TABU CW
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» tabu.com.mk
» SERVERITE OD TABU->
» TABU CW SERVER KONECNO :)
» Happy New Year 2010 www.TABU.com.mk
» Пасворди на TABU Clan War Серверот !

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
4ento Street Crew :: КАНТА :: КАНТА!!!-
Отиди до: