4ento Street Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
4ento Street Crew

Добредојде на 4entoStreetCrew форумот Гостин
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на 4entoStreetCrew форумот Се надеваме дека ќе уживате во содржината...

 

 eve i od mene!

Go down 
3 posters
АвторПорака
pi6tolerO
Број на мислења : 9
Join date : 2009-11-03

eve i od mene! Empty
ПишувањеПредмет: eve i od mene!   eve i od mene! I_icon_minitimeСаб Ное 07 2009, 14:08

Големиот брат


Трпе се враќа од град и целиот возбуден:
- Трпано мори, ај да играме "Големиот брат".
- Ајде!
Трпе ја повлекол завесата помеѓу него и Трпана и со дебел глас:
- Трпано имаш две минути да ја напуштиш куќата!

Лов


Мујо бил на лов во Африка и после неколку недели се враќа дома и Хасо го прашува:
- Како помина, утепа ли нешто?
- Ехеее, како не, 10 лавови, 20 хиени, 30 газели, и едно 15тина Ноуплизови.
- Што се тие бе ноуплизови?
- Не знам ни јас, мали црни бегаат цело време и викаат No please!!!


Мајмуни

Мујо го прашува Хасо:
- Хасо, зошто бананите се криви?
- Не знам.
- Ај, нема везе, ќе прашам друг мајмун.


Му вели Мујо на Хасо:
- Абе Хасо жена ти вика ли?
- Да бе.
- Епа ако вика што не ме викне и мене.Си биле Мујо и Хасо и оделе да крадат пченка. Мујо отишол да краде, а Хасо чувал стража. Дошол полицаец и му рекол на Хасо што правиш тука:
- Смислувам песни.
Полицаецов му вика:
- Ај отпеј една!
И Хасо пее:
- Сино је небо, зелена је трава, клечи Мујо, види ти се глава.

Зошто Чак Норис не оди во црква ?
- Зошто му го знае мобилниот на Господ!


Доаѓа Црногорец во полициска станица и под пазуви носи перница.
- Повелете господине! – му вели дежурниот полицаец.
- Абе слушнав дека има некои лежечки полицајци, па дојдов да се пријавам.


Како полицајците прават мастило?
- Ја тепаат водата додека не помодре.


Се среќаваат полицаец и плавуша. Плавушата му вели на полицаецот:
- Леле срце колку си сладок, ми се иде да те изедам.
Полицаецот:
- Срце ај не јади гомна.


Зошто 2 хард диска не водат љубов?
- Затоа што се премногу тврди.


Двајца програмери прават муабет. Едниот се жали:
- Брат, нејќе да ми се дигне...
- А проба во „safe mode“?


Како хакерите се билдаат?
- Го подигаат Windows...

Иде програмер во продавница и му вели на продавачот дај кило од оваа кртина и прашува продавачот да го спакувам и програмерот вели:
- Не, дај ќе го ставам на Usb.


Умрел Бил Гејтс и отишол кај Господ и бидејки направил многу за општеството Господ му рекол да бира каде сака да биде во рајот или пеколот. Оди Бил во рајот гледа потоци славејчиња, добри луѓе, и потоа оди во пеколот. Таму гледа журки, пиење стриптиз свашта! и се враќа кај Господ и вели во пеколот ке одам. Господ рекол добро како сакаш ти, и оди Гејтс во пеколот и веднаш го стават во казан и го варат! и Бил го прашува на Ѓаволот - абе кога дојдов не беше вака ! еее епа тоа беше SCREEN SAVER братче!!!


Е добро бе сине како доби 3 кеца?!!!
Трпе: Па по македонски пишувавме реченици и Никола напиша: Ана го сака Перо, Марко напиша: Ана го сака Митре и Стефан напиша: Ана го сака Трајче.
Таткото: Е добро бе таа Ана курвиште невидено!!!
Трпе: Па и ја тоа го реков...
Таткото: Е добро бе а како по математика доби кец?!!!
Трпе: Па наставничката рече дека 2+3 е 5 и мене ме праша колку е 3+2?
Таткото: Па исти кур!!!
Трпе: Па и ја тоа и го реков...
Таткото: Е добро бе, а како по веронаука доби кец?!!!
Трпе: Па наставничката викаше дека Господ е насекаде...кај нас дома, надвор...насекаде...и јас ја прашав:
- А наставничке и кај Цветко во подрум? И она ми вика: Да Трпе.
Таткото: Е жими куров! Цветко нема подрум!
Трпе: Па и ја тоа и го реков.
Ako sakate uste kazete Very Happy lol!
Вратете се на почетокот Go down
4.S.C.-*IVORY-Butcher*
АДМИНИСТРАТОР
4.S.C.-*IVORY-Butcher*


Број на мислења : 147
Join date : 2008-11-30
Age : 32
Местолокација : Skopje

eve i od mene! Empty
ПишувањеПредмет: zz   eve i od mene! I_icon_minitimeСаб Ное 07 2009, 16:09

hahaahhahahahahhahah
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tabu.com.mk
4.S.C.-*Son1-*

4.S.C.-*Son1-*


Број на мислења : 65
Join date : 2009-10-30

eve i od mene! Empty
ПишувањеПредмет: Re: eve i od mene!   eve i od mene! I_icon_minitimeПет Ное 13 2009, 13:42

хаххахахахах добри се !

eve i od mene! Ubd4647
eve i od mene! Ubd3759
eve i od mene! Ubd6791d
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

eve i od mene! Empty
ПишувањеПредмет: Re: eve i od mene!   eve i od mene! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
eve i od mene!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» zz i od mene
» Zdravo i od mene
» Eve i od mene slika !
» Zravo i od mene :) !
» Pozzz i od mene do vas :)

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
4ento Street Crew :: ЗАБАВА :: Вицотека-
Отиди до: