4ento Street Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
4ento Street Crew

Добредојде на 4entoStreetCrew форумот Гостин
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на 4entoStreetCrew форумот Се надеваме дека ќе уживате во содржината...

 

 ПРАВИЛА!!!

Go down 
АвторПорака
4.S.C.-*IVORY-Butcher*
АДМИНИСТРАТОР
4.S.C.-*IVORY-Butcher*


Број на мислења : 147
Join date : 2008-11-30
Age : 32
Местолокација : Skopje

ПРАВИЛА!!! Empty
ПишувањеПредмет: ПРАВИЛА!!!   ПРАВИЛА!!! I_icon_minitimeВто Ное 03 2009, 02:21

1.Можете да играте само за овој клан (може да играте и за други кланови , доколку сте лидери на некој клан или ако им фали играч...)

2.Активноста на форумот е обврска !

3.Сите мораате да имате msn, за да може да комуницираме !

4.Сите морате да имате VENTRILO ili TS (Team Speek ) за да комуницираме на мечот

5.Микрофонот е задолжителен !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tabu.com.mk
 
ПРАВИЛА!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Правила за овој форум

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
4ento Street Crew :: НАШИОТ КЛАН :: Правила за да бидеш во 4entoStreetCrew-
Отиди до: