4ento Street Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
4ento Street Crew

Добредојде на 4entoStreetCrew форумот Гостин
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на 4entoStreetCrew форумот Се надеваме дека ќе уживате во содржината...

 

 СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :)

Go down 
АвторПорака
4.S.C.-*IVORY-Butcher*
АДМИНИСТРАТОР
4.S.C.-*IVORY-Butcher*


Број на мислења : 147
Join date : 2008-11-30
Age : 31
Местолокација : Skopje

СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :) Empty
ПишувањеПредмет: СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :)   СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :) I_icon_minitimeНед Ное 01 2009, 20:11

Лоадинг немора сеа да ги копираш нонстоп кодовите кога пишуваш постови туку ќе ги вметнеш тука ------>
ЗНАЧИ ОД СЕА ЌЕ ИДЕТЕ ПРВО ПРОФИЛ И ЌЕ СТИСНЕТЕ ПОТПИС --->
https://2img.net/h/oi34.tinypic.com/xpzoee.jpg
ПА ПОСЛЕ ТОА ГИ СТАВАТЕ КОДОВИТЕ ТУКА------>
https://2img.net/h/oi35.tinypic.com/jzv3h3.jpg
И ИДЕТЕ ИСПРАТИ ...
И ПОСЛЕ ОВА НЕМОРАТЕ ДА НА СЕКОЈ ПИШУВАЊЕ НА ВАШИОТ ПОСТ ДА ГИ КОПИРАТЕ ПОД ПОСТОТ КОДОВИТЕ
POZZ 4.S.C.- TEAM

_________________
СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :) 28425zg4
СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :) Ubd8544
СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :) Ubd6821
СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :) Ubd9116
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tabu.com.mk
 
СРЕДЕНИ СЕ И ПОТПИСИТЕ :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
4ento Street Crew :: КАНТА :: КАНТА!!!-
Отиди до: